Hakkımda

Uzman Klinik Aromaterapist / Estetisyen

Bugün genç toplumun çoğunluğu okullarından mezun olurlar ve ellerinde ki bu mezuniyetle hayatta ne yapabileceklerinin hayalini kurarken gerçeklerle yüzleşirler. Ben de o gençlerden biriydim. İşletme bölümünü bitirdim ve sonrasında benim buralarda ne işim var dediğim işlerde çalıştım. Bunlar sigorta, banka ve tekstil şirketleriydi. Çok şükür ki 1999 senesinde sağlık sektörüne girdim 2010 yılında ise daha farklı sektörleri denemek istediğime karar verip ayrıldım.

2013 yılında aisha aromaterapi de çalışmaya başladım ve bu vesile ile aromaterapiyi tanıma fırsatına sahip oldum. Ve bu süreçte aromaterapiyi tamamen hayatıma almama vesile olan bazı deneyimler yaşadım Hamile olduğumu öğrendiğim de ise süreci en iyi ve kolay şekilde geçirmek için doğal yağ ve karışımlarından faydalandım.

aisha dan ayrıldıktan sonra ise, içimde ki merak ve hayranlık duygularını takip ederek aromaterapiyi daha yakından tanımak ve öğrenmek istedim. Uluslararası geçerliliği olan ve Kanada da bulunan International Certified Aromatherapy Institute tarafından sunulan ve aromaterapiye ait her şeyi sunan en üst seviye eğitimi olan “Certified Clinical Master Aromatherapist” programını bitirdim. Şimdi kişiye özel aromaterapik reçetelerimi oluşturup insanların bu doğal kaynaklardan maksimum fayda sağlaması için çalışıyorum. Bir estetisyen olarak aromaterapi ile cilt bakımının önceliklerini bir araya getirdim, cilt durumuna ve sıkıntılarına göre çeşitli programlar oluşturdum.

Kozmetik sektöründe devam eden iş hayatımda çeşitli firmalarda eğitim ve marka müdürü olarak çalıştım. Böylece sektör dinamiklerini, işleyişini ve sunulan ürünleri yakından tanıma fırsatına sahip oldum. Zaten bu sürecin sonunda doğal ve kişiye özel bakım ürünlerinin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu fark ettim. Daha fazla insana ulaşabilmek için kişiye özel aromaterapi konseptini oluşturdum. Yine daha fazla insanın aromaterapiyi anlayıp hayatlarına alabilmeleri için eğitim, seminer, workshop ve atölye çalışmaları yapmaktayım

Eğitim

Certified Clinical Master Aromatherapist
International Certified Aromatherapy Institute